Incepator.ro
  Active TopicsActive Topics  Display List of Forum MembersMemberlist  CalendarCalendar  Search The ForumSearch  HelpHelp
  RegisterRegister  LoginLogin
Examenul
 Incepator - Forum : General : Examenul
Message Icon Topic: sala pe calculator Post Reply Post New Topic
<< Prev Page  of 55 Next >>
Author Message
alexbv3000
Senior Member
Senior Member

Online Status: Offline
Quote alexbv3000 Replybullet Posted: 02/Octombrie/2008 at 06:58
Originally posted by arpride

puteti sa renuntati la cartea veche daca vreti sa aveti vreo sansa sa luati examenul . intrebarile nu au nici o legatura cu cele de acolo si sunt facute in asa fel incat sa ai nevoie de cartea noua ( pe mine nu mai ma mira nimic , e clar ca ar scoate 20 de carti si legislatii pe an doar ca sa faca bani din vanzarea lor ) . romania e o tara frumoasa condusa de oameni dobitoci si asta se reflecta in toate domeniile ( inclusiv examenul pt permis )

Defapt, romania e o tara frumoasa dar pacat ca e locuita

DOMNU' BOC, RAD BULGARII DE CRIZA NOASTRA
IP IP Logged
rodika
Newbie
Newbie

Quote rodika Replybullet Posted: 02/Octombrie/2008 at 07:14
puteti sa renuntati la cartea veche daca vreti sa aveti vreo sansa sa luati examenul . intrebarile nu au nici o legatura cu cele de acolo si sunt facute in asa fel incat sa ai nevoie de cartea noua ( pe mine nu mai ma mira nimic , e clar ca ar scoate 20 de carti si legislatii pe an doar ca sa faca bani din vanzarea lor ) . romania e o tara frumoasa condusa de oameni dobitoci si asta se reflecta in toate domeniile ( inclusiv examenul pt permis )
La care carte te referi? Stiu ca acum au aparut doua carti noi care contin si mecanica : cea de la National si cea de Ioan Palalau
IP IP Logged
geo_scream
Newbie
Newbie

Quote geo_scream Replybullet Posted: 02/Octombrie/2008 at 07:26

daca inveti ca papagalu dupa carti normal ca nu iti intra nimik in cap!daca citesti legislatia si faci cartea veche de la national iti spun yo ca o sa iei!

IP IP Logged
rodika
Newbie
Newbie

Quote rodika Replybullet Posted: 02/Octombrie/2008 at 08:39
imi este foarte greu sa invat mecanica pt ca nu am habar de piesele unei masini sau la ce folosesc ele, asa ca ma chinui sa invat ca papagalita, iar daca imi cade intrebarea formulata diferit ma uit ca mâta in calendar, si incerc sa o iau logic, insa cand ai lacune de mecanica nu prea functioneaza...in cazul meu cel putin
Asa ca o sa raman la alegerea calculatorului...
IP IP Logged
rocks
Newbie
Newbie

Quote rocks Replybullet Posted: 02/Octombrie/2008 at 08:49
Felicitari, geo_scream!
Si eu am dat azi, dar am picat cu 21
Am avut 5 intrebari de mecanica si 7 de conduita preventiva.
Intrebarea "fatala" suna cam asa:
"In cazul utilizarii indelungate a antigelului, in care din urmatoarele situatii trebuie schimbat acesta?
a) la expirarea termenului de valabilitate, indiferent daca vascozitatea este buna;
b) in cazul in care vascozitatea nu mai este ok;
c) in cazul in care masina a stat la soare"

Eu am ales varianta cu expirarea, gandindu-ma ca este vorba de o substanta care are niste proprietati fizice si unele chimice, care sunt amandoua la fel de importante, iar daca are pus un termen de valabilitate inseamna ca nu este degeaba. Ex pneurile, nu stiu sa aiba termen fix, le schimbi in functie de uzura...

Revenind la carti, intrebari clasice cu intersectii si depasiri, etc, am avut cateva care au fost chiar de bun simt. Imaginile se vad de la volan, suficient de clare.

Bafta care mai dati si mai ales atentie
IP IP Logged
c0s
Newbie
Newbie

Quote c0s Replybullet Posted: 02/Octombrie/2008 at 09:03
Imi pare rau sa aud asta rocks. Eu am luat azi cu 24, dar prietena mea care a fost cu mine a picat tot cu 21, si ei i-au picat multe intrebari de mecanica la care nu se prea descurca. Au reprogramat-o pentru traseu pentru 24 noiembrie...
IP IP Logged
rocks
Newbie
Newbie

Quote rocks Replybullet Posted: 02/Octombrie/2008 at 09:30
Bravos!
Maine ma duc sa ma reprogramez, am plecat din pipera pana la mine in sector (6) sa platesc taxa aia de 5 lei din nou, si chiar nu am mai avut chef sa ma intorc.

Acu ce sa zic, nu ma plang prea tare de examen. Adica da, au fost multe intrebari pe care nu prea ai de unde sa le stii. Insa eu m-am grabit si am gresit 2 intrebari pe care de fapt le stiam. Asa ca am picat pe cheltuiala mea pana la urma...
IP IP Logged
andreiburg
Newbie
Newbie

Quote andreiburg Replybullet Posted: 02/Octombrie/2008 at 09:31
Acelasi lucru ca geo_scream, eu am invatat mecanica si intr dupa cartea national veche...singura diferenta este ca eu am dat pt categoria D....dar tot intrebarile alea cad si la B.
+++ legislatia f bine citita...si am luat cu 23 pct. din prima
Succes !
IP IP Logged
happygirl
Newbie
Newbie

Quote happygirl Replybullet Posted: 02/Octombrie/2008 at 11:29
am dat si eu in cluj azi examenul pe calculator si l-am luat ( a doua oara cu noroc) :)
nu a fost asa de greu, chestia e sa fiti foarte atenti si fara emotii
sper sa fie bine si la traseu
multumiri echipei de la incepator, foarte util site-ul
succes tuturor!
IP IP Logged
Victor21
Groupie
Groupie

Quote Victor21 Replybullet Posted: 03/Octombrie/2008 at 14:40
Am "auzit" de la mai multi cum ca, o data ce ai luat sala pe acest sistem nou, si pici la traseu, nu mai esti nevoit sa mai dai sala inca o data. Te programeaza direct la traseu. Nu mai stiu ce sa cred :| !
User is not using a car... YET ! =)
IP IP Logged
<< Prev Page  of 55 Next >>
Post Reply Post New Topic
Printable version Printable version

Forum Jump
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot create polls in this forum
You cannot vote in polls in this forum