Incepator.ro
  Active TopicsActive Topics  Display List of Forum MembersMemberlist  CalendarCalendar  Search The ForumSearch  HelpHelp
  RegisterRegister  LoginLogin
Soferi profesionisti
 Incepator - Forum : General : Soferi profesionisti
Message Icon Topic: Chestionarele de p net Post Reply Post New Topic
Page  of 4 Next >>
Author Message
MaDog
Newbie
Newbie

Online Status: Offline
Quote MaDog Replybullet Topic: Chestionarele de p net
    Posted: 30/Iunie/2008 at 04:33

Intrebarea 4: Ce masuri luati in situatia in care un copil a agatat sania de autocamionul pe care il conduceti?

= = A. Conduceti autocamionul cu viteza redusa;
= = B. Opriti brusc autocamionul si atentionati copilul sa nu mai prinda sania de autovehicul;
X X C. Opriti incet autocamionul si determinati copilul sa nu mai prinda sania de autovehicul

Astfel de intrebari se dau la examenul d pro c naiba inseamna asta?ShockedLOL
Si mai am o prob. cu chestionarele dupa net:dupa ce ca nu au o gama mai variata de chestionare si la 2 chestionare facute p site gasesti cel putin 3-4intrebari identice ,se dau si raspunsuri gresite.... am fost socat sa vad la 1 chestionar am raspuns  gresit la o intrebare  iar dupa ce am mai facut cateva chestionare gasesc aceasi intrebare raspunsul meu a fost cel corect  d data asta  dar faza e k am dat acelasi raspuns k si inainte deci concluzia este k t induc in eroare te corecteaza gresit iar la examen t pomenesti k nu faci dekt 4 din 11 si zici dc k u ai facut la fel k p net
IP IP Logged
ciypriyan
Newbie
Newbie

Quote ciypriyan Replybullet Posted: 05/Iulie/2008 at 15:03
nu se dau astfel de intrebari la examen ;) . de ce nu faci chestionarele de la scoala unde esti?(scoala auto)

Edited by ciypriyan - 05/Iulie/2008 at 15:04
IP IP Logged
alexbv3000
Senior Member
Senior Member

Quote alexbv3000 Replybullet Posted: 05/Iulie/2008 at 16:13
Originally posted by MaDog

Intrebarea 4: Ce masuri luati in situatia in care un copil a agatat sania de autocamionul pe care il conduceti?

= = A. Conduceti autocamionul cu viteza redusa;
= = B. Opriti brusc autocamionul si atentionati copilul sa nu mai prinda sania de autovehicul;
X X C. Opriti incet autocamionul si determinati copilul sa nu mai prinda sania de autovehicul

Eu as mari viteza la 120LOL
IP IP Logged
MaDog
Newbie
Newbie

Quote MaDog Replybullet Posted: 06/Iulie/2008 at 03:11
Ce sa mai fac frate peste o saptamana fac 18 ani si ma bag in ex.  normal sc. d soferi d pro trebe 6 luni da eu am facut mai repede ks mai viteaz nici nu am apucat sa merg si cu remorca cu camionul.... de und chestionare aici nusi dau interesul astia(instructorii).....
IP IP Logged
lacra2110
Profesor de legislatie rutiera
Profesor de legislatie rutiera

Quote lacra2110 Replybullet Posted: 06/Iulie/2008 at 10:14
Originally posted by MaDog

Ce sa mai fac frate peste o saptamana fac 18 ani si ma bag in ex.  normal sc. d soferi d pro trebe 6 luni da eu am facut mai repede ks mai viteaz nici nu am apucat sa merg si cu remorca cu camionul.... de und chestionare aici nusi dau interesul astia(instructorii).....
Iatacum se ajunge la statistici de tipul......incepatorii au depasit in 6 luni cote de accidente din intreg anul trecut.Confused
La 7-10 zile dupa ce implinesti 18 ani dai examen pt. B, C, si CE?Angry
IP IP Logged
MaDog
Newbie
Newbie

Quote MaDog Replybullet Posted: 06/Iulie/2008 at 10:48
Ar trebui sa ma simt jignit.. DAR NU O FACTongue
Poi frate knd t hotaresti sa dai d pro nu iti vine tie asa p chelie ba gata dau d pro maine,ori vrei sa faci ceva p viitor cu asta si iti trebe pro ori ai vazut k ai niste calitati intrale condusului  p parcursul scolii d soferi sau inafara ei.
eu knd m-am suit 1 data  p masina (dacie) a fost la inceputul scolii acum 4 luni eram varzaCry DAR usor usor am invatat si fara modestie cresteam d 10x mai repede k ceilalti colegi ai meiStar si am putut sa stapanesc si MAN-ul , dar dak vezi k nu t descurci renunti k doar suntem oameni nu e o rusine sa nu faci fata la volanul bestiei care iti ofera statutul mult dorit d toti d :PROFESIONIST
esti lamurita? dak nu spune sa iti mai aduc argumente
SI DA P 14 IULIE FAC 18 ANI si mai tarziu depinde de cum evoluez  cu invatatul MA BAG IN EXAMEN poa sa fie si 1 saptamana si o luna depinde

Edited by MaDog - 06/Iulie/2008 at 10:49
IP IP Logged
alexbv3000
Senior Member
Senior Member

Quote alexbv3000 Replybullet Posted: 06/Iulie/2008 at 11:24
Eu stiam ca la 21 de ani se da examenul pt soferi "PROFESIONISTI"
IP IP Logged
victor2007
Instructor
Instructor

Quote victor2007 Replybullet Posted: 06/Iulie/2008 at 14:48
Pentru categoria D la 21 ani.
Madog, sa nu mai spui la nimeni ca ai inceput scoala cu 4 luni inainte sa faci 18 ani ca le suspenda autorizatia scolii.
"Zambeste, maine va fi mai rau!" http://www.instructorautobrasov.blogspot.com
IP IP Logged
kyrra27
Senior Member
Senior Member

Quote kyrra27 Replybullet Posted: 06/Iulie/2008 at 16:09
Of,D-ne....Ma cutremur cand vad atata lipsa de maturitate...
...Fat -frumos crescut "de 10 ori mai repede k ceilalti colegi", la volanul unui camion, plin de el si nestiind cum sa procedeze , logic, intr-o situatie ...banala...Ce se face daca un aurolac adoarme sub camion ?
Of copiii astia...zmei...
IP IP Logged
MaDog
Newbie
Newbie

Quote MaDog Replybullet Posted: 07/Iulie/2008 at 11:55
In primul rand k sa faci o afirmatie despre cineva trebuie macar sa il cunosti sau sa fi luat contact cu el cat d cat consideral un sfat ;
Tocmai acum m-am dat jos d la camion si fara modestie pot sa spun ks cel mai laudat dintre elevi,nu mai subestima oamenii si nu mai trage concluzii pripite; dak ai luat permisul asta nu inseamna k a 2 zi t urci la volan=))=))  1 trebe sa ai masina u c iti inchipui k eu dupa c am luat ex ma duc in cursa cu grau in tara?=)) si iti mai zic ceva :DEAIA FACI SCOALA DE SOFERI  instructorul trebe sa t unga cu toate alifiile sa sti cum sa reactionezi in orice situatie INSTRUCTORUL  DECIDE knd iti incheie dosarul ,knd esti pregatit sa iesi p drum singur;) PAREREA MEA                
Si ink ceva suntem km offtopicLOLLOL... pt contradictiile dintre un sofer si o "soferita" trebe facut un topic special . dc? pt k disputa ar  continua  la NESFARSIT
IP IP Logged
Page  of 4 Next >>
Post Reply Post New Topic
Printable version Printable version

Forum Jump
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot create polls in this forum
You cannot vote in polls in this forum

Incepator.ro