Incepator.ro
  Active TopicsActive Topics  Display List of Forum MembersMemberlist  CalendarCalendar  Search The ForumSearch  HelpHelp
  RegisterRegister  LoginLogin
Scoala mea, instructorul meu
 Incepator - Forum : General : Scoala mea, instructorul meu
Message Icon Topic: Plangere Post Reply Post New Topic
Page  of 4 Next >>
Author Message
sokatu1989
Newbie
Newbie

Online Status: Offline
Quote sokatu1989 Replybullet Topic: Plangere
    Posted: 19/Martie/2009 at 06:05
am avut examen saptamana trecuta si am dat odata cu un prieten de-al meu...Am invatat mult...practic am tocit cartea aia,iar prietenul meu nici macar nu a deschiso.al a admis cu 23 de puncte,iar eu am cazut cu 17....oare am gresit in faptul ca am invatat????CryCryCryeu care am invatat am cazut iar prietenul meu care nici macar un chestionar nu a facut....am ajuns la impresia ca trebuie sa ai si noroc...dar asta e....sper sa fie cu noroc a doua oaraSmileSmileSmile
IP IP Logged
Ovidiu2009
Newbie
Newbie

Quote Ovidiu2009 Replybullet Posted: 23/Martie/2009 at 07:06
nu invata doar din carte , parerea mea daca inveti intrebarile
 ti se pare suspect verificale in regulament , sau cauta pe forum , ca o singura intrebare te poate da peste cap la multe alte intrebari si fa chestionare la greu de aici , ca sa te obisnuiesti cu ele , ce gresesti vezi de ce e asa si o sa retii mult mai repede , cel putin eu unul asa am procedat si am reusit astazi sa iau cu 23 , puteam 25 daca nu eram speriat si nu ma grabeam dar deh ... asta e .
De sigur trebuie sa cunosti cu sfintenie ce face fiecare senm , etc :)
IP IP Logged
alinraul1981
Newbie
Newbie

Quote alinraul1981 Replybullet Posted: 23/Martie/2009 at 07:36
Degeaba ai "tocit" cartea ... trebuie sa o intelegi...exact ca si Biblia(degeaba o citesti daca nu intelegi pildele). Trebuie sa te pregatesti mai bine pt ca la examen intervin si emotiile si s-ar putea sa se duca totul pe "apa Sambetei". Daca te inteseaza tactica mea (am luat de 2 ori sala pt ca prima data am picat la conducere) , cu cea mai mare placere...apropo azi am luat si conducerea ...
IP IP Logged
Sharman
Newbie
Newbie

Quote Sharman Replybullet Posted: 23/Martie/2009 at 17:40
gen.. fa chestionare pe incepator. pe mine m'au ajutat mult.. si fi chill. stai relaxat. eu eram tot "ud" ca eram la a 12 'a intrebare 3 gresite apoi... am zis ce'o fi o fi.. si pana la sfarsit tot corect.
IP IP Logged
elena gabriela
Newbie
Newbie

Quote elena gabriela Replybullet Posted: 02/Aprilie/2009 at 09:11
am inceput scoala de soferi si ieri am avut prima ora de condus.vreau sa va spun ca am oroare de instructorul auto.de ce?pentru ca tipa la cea mai mica greseala, netinand cont de faptul ca nu am pus mana pe volan in viata mea,nu imi explica ce tre sa fac si ce nu pur si simplu nu imi vine sa mai merg la ore(azi nu am vrut sa ma duc)pot sa il schimb daca nu am facut cu el decat o ora?
IP IP Logged
aburilus
Senior Member
Senior Member

Quote aburilus Replybullet Posted: 02/Aprilie/2009 at 10:23
Poti sa il schimbi si cand ai facut 28 de ore.......dar atunci e mult prea tarziu
De obicei isi dau arama pe fata mai tarziu, la tine e bine ca a facut-o de la prima ora.
Schimba-l!
IP IP Logged
victor2007
Instructor
Instructor

Quote victor2007 Replybullet Posted: 02/Aprilie/2009 at 10:38
Schimba instructorul !
"Zambeste, maine va fi mai rau!" http://www.instructorautobrasov.blogspot.com
IP IP Logged
dan1972
Senior Member
Senior Member

Quote dan1972 Replybullet Posted: 03/Aprilie/2009 at 01:42
Schimba-l acum, dar nu numai atat. Fa o plangere scrisa adresata conducerii scolii de soferi, cu aceasta problema. Un astfel de instructor nu merita sa mai profeseze. In caz ca sunt elevi care il suporta pana la sfarsit, ies niste conducatori auto nevrozati si terminati.

Edited by dan1972 - 03/Aprilie/2009 at 01:43
IP IP Logged
Qvadratvus
Senior Member
Senior Member

Quote Qvadratvus Replybullet Posted: 04/Aprilie/2009 at 16:07
Originally posted by dan1972

nu numai atat. Fa o plangere scrisa adresata conducerii scolii de soferi, cu aceasta problema. Un astfel de instructor nu merita sa mai profeseze.

Hopa, da' radical mai sunteți...
Poate a avut omul o zi proastă, s-a întîlnit cursantul o singură dată cu el și gata, îl dăm pe instructor afară....
Ok, o să-l schimbe probabil ca cea mai bună variantă, dar cînd habar nu aveți cum e cursantul care reclamă cele de mai sus, sunteți poate cam pripit (zic eu) la sugestii

P.S. Vorbesc în cunoștință de cauză, eu am avut inițial un instructor belea, a fost cît pe ce să mă las de șofat și a trebuit să reiau ședințele de conducere cu altcineva.
IP IP Logged
dan1972
Senior Member
Senior Member

Quote dan1972 Replybullet Posted: 05/Aprilie/2009 at 03:09
Si chirurgii au zile proaste, dar nu te hacuie, sau daca face unul asta sper ca nu linisteste pe cineva explicatia cu ziua proasta. Ai o zi proasta ia-ti liber, da-ti demisia, fa dus rece si trage-ti curele la spate, dar nu te urca in masina ca instructor sa stresezi un om care invata sa conduca. Pentru ca fata spune:
" tipa la cea mai mica greseala"

Eu pe aceasta afirmatie lucrez, caci nu am alte date. Si daca tipul face asa, nu are ce sa caute la scoala de soferi si conducerea trebuie sa afle ca pe om nu il tin nervii.
Exista multi instructori care nu au nicio treaba cu explicatul. Sunt doar soferi si atat, fara calitati pedagogice, fara nimic. Si unii cu nervii prastie. Daca au parte de elevi foarte talentati care inteleg asa din zbor e ok, daca nu, nu.
Conducerea scolii ar trebui sa aiba metode sa afle cum stiu sa explice instructorii si ce capacitati au. Ca nu orice sofer bun e si un instructor bun. Ca si cu profesorii. Poti sa fii doctor sau academician si sa explici ca o cizma.

Edited by dan1972 - 05/Aprilie/2009 at 03:30
IP IP Logged
Page  of 4 Next >>
Post Reply Post New Topic
Printable version Printable version

Forum Jump
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot create polls in this forum
You cannot vote in polls in this forum