Incepator.ro
  Active TopicsActive Topics  Display List of Forum MembersMemberlist  CalendarCalendar  Search The ForumSearch  HelpHelp
  RegisterRegister  LoginLogin
Examenul
 Incepator - Forum : General : Examenul  
Message Icon Topic: Examenul la IASI Post Reply Post New Topic
Page  of 21 Next >>
Author Message
AndreiDinIasi
Newbie
Newbie

Online Status: Offline
Quote AndreiDinIasi Replybullet Topic: Examenul la IASI
    Posted: 11/Decembrie/2009 at 05:59
Salutare tuturor !

In primul rand doresc sa va multumesc tuturor celor care se ocupa de acest forum, dar si userilor , pentru treaba pe care o faceti aici pe forum. Sunt inregistrat inca decand am inceput scoala de soferi, si postarile voastre mi-au fost de mare folos. Astazi am facut sedinta cu numarul 7, deci mai sunt inca  8  :)
Pana incep scoala, eu nu am mai condus niciodata, deci eram strain de volan ca sa zic asa. Acum, dupa 7 sedinte, ince sa mearga mai bine trebusoara. Mai comit greseli, dar per ansamblu e destul de binisor.
Eu sunt din IASI, asa ca va rog pe cei care ati dau examenul aici, sa imi spuneti si mie cam care ar fi "traseele" adica punctele de plecare. Stiu ca cel mai des se pleaca din DACIA , dar in rest ...:-?

Va multumesc mult de tot si daca voi mai avea intrebari, legat de traseul din Iasi voi posta si sper sa ma ajutati !

Multumesc anticipat !

IP IP Logged
Geo91
Newbie
Newbie

Quote Geo91 Replybullet Posted: 11/Decembrie/2009 at 07:38
Salut Andrei. Si eu sunt tot din Iasi. Traseele de examen sunt doar in Copou si Dacia. De luni pana joi examenele se tin in Dacia, iar vineri in Copou.
IP IP Logged
AndreiDinIasi
Newbie
Newbie

Quote AndreiDinIasi Replybullet Posted: 11/Decembrie/2009 at 08:38
Geo,

Multumesc mult de tot pentru raspuns. Ti-am trimis un PM.

Din Copou se pleaca de la Stadion? Din Dacia stiu ca se pleaca de la capatul tramvaiului. In fiecare zi trec cel putin odata cu instructorul pe acolo. Dar prin copou, nu am fost decat odata pana acum. Am doar 7 sedinte la activ, deci cred ca voi avea timp :) Tu faci scoala de soferi momentan?

Multumesc !

IP IP Logged
Gabi17
Groupie
Groupie

Quote Gabi17 Replybullet Posted: 12/Decembrie/2009 at 07:55

Intalnirea din Copou e la Stadion dar masina poate fi trimisa sa astepte si la Piata Pacurari, si pe Sararie, in curba la Penitenciar, in rondul de la Agronomie. Deci nu neaparat pleci de acolo.La fel si din Dacia.Zona de examen e pina la Selgros - CUG, pe la Spitalul de Recuperare. De ex. elevul de dupa mine a plecat de la bariera de la talciocul vechi(Biserica Catolica).

Dupa ce dai sala poti sa iei niste ore pe care sa le faci numai in zona in care stii ca dai examen. Plecarea din Copou e numai vinerea. Oricum inarmeaza-te cu rabdare. Dupa ce dai sala dureaza cam 1 luna pina dai traseul.

Edited by Gabi17 - 12/Decembrie/2009 at 07:56
,,Dintre toate zilele, pierduta e aceea in care nu ai ras."
IP IP Logged
Geo91
Newbie
Newbie

Quote Geo91 Replybullet Posted: 12/Decembrie/2009 at 09:03
Originally posted by AndreiDinIasi

Geo,

Din Copou se pleaca de la Stadion? Din Dacia stiu ca se pleaca de la capatul tramvaiului. In fiecare zi trec cel putin odata cu instructorul pe acolo. Dar prin copou, nu am fost decat odata pana acum. Am doar 7 sedinte la activ, deci cred ca voi avea timp :) Tu faci scoala de soferi momentan?

Multumesc !

Vezi ca ti-am raspuns la PM. Anul asta am facut scoala de soferi, si am luat permisul din prima, pe 10 noiembrie. Am dat din Dacia, cu examinatorul Zacornea. Am plecat din 'parcarea lui Zacornea', parcarea de langa biserica de sub podul care duce in Alexandru.
Pe mine m-a programat dupa 22 de zile la strada, cand am dat sala.
Iti recomand sa lasi 2-3 sedinte pentru zilele dinaintea examenului la strada, iti vor prinde bine! Daca nu, sa faci sedinte suplimentare, daca crezi ca nu esti pregatit.
IP IP Logged
protostudio
Newbie
Newbie

Quote protostudio Replybullet Posted: 16/Decembrie/2009 at 01:51
Deci, se poate lua si din prima, fara prea mari batai de cap!? Eu am examen pe 14 Ianuarie si cade intr'o zi de Joi, deci ar trebui sa dau din Dacia, no? Sper doar sa nu fie zapada ori gheata pe strazi.
Si nu stiu cum de dureaza cam 1 luna din momentul in care se ia sala si pana la traseu ca eu am luat pe 25 Noiembrie sala si abia pe 14 Ianuarie am traseul, dar ma rog, probabil din cauza sarbatorilor si a anului nou.

Edited by protostudio - 16/Decembrie/2009 at 01:53
IP IP Logged
TravIS
Newbie
Newbie

Quote TravIS Replybullet Posted: 18/Decembrie/2009 at 13:50
Vezi ca ti-am raspuns la PM. Anul asta am facut scoala de soferi, si am luat permisul din prima, pe 10 noiembrie. Am dat din Dacia, cu examinatorul Zacornea. Am plecat din 'parcarea lui Zacornea', parcarea de langa biserica de sub podul care duce in Alexandru.
Iti recomand sa lasi 2-3 sedinte pentru zilele dinaintea examenului la strada, iti vor prinde bine! Daca nu, sa faci sedinte suplimentare, daca crezi ca nu esti pregatit.
[/QUOTE]

Dar se pot lasa sedinte pt. zilele apropiate de examen? Atunci cand te duci la politie sa depui dorasul nu trebuie sa ai toate cele 30 de ore de conducere facute?
IP IP Logged
TravIS
Newbie
Newbie

Quote TravIS Replybullet Posted: 18/Decembrie/2009 at 13:53
Originally posted by Geo91

Geo,

Multumesc !

Impartaseste-ne si noua detalii despre cum a fost examenul  :) Eu il voi da prin ianuarie-februarie probabil, abia am facut citeva sedinte de conducere, dar as vrea sa-mi fac o parere despre cum e la exam...

Merci anticipat:)
IP IP Logged
AndreiDinIasi
Newbie
Newbie

Quote AndreiDinIasi Replybullet Posted: 18/Decembrie/2009 at 16:00
TravIS si eu sunt in aceeasi postura ca si tine :)

Am facut 8 sedinte pana acum, si mai am inca 6 ;)
Prin ianuarie-februarie cred ca voi da si traseul si cu ajutorul Domnului, voi lua permisul.

IP IP Logged
TravIS
Newbie
Newbie

Quote TravIS Replybullet Posted: 19/Decembrie/2009 at 02:30

TravIS si eu sunt in aceeasi postura ca si tine :)

Am facut 8 sedinte pana acum, si mai am inca 6 ;)
Prin ianuarie-februarie cred ca voi da si traseul si cu ajutorul Domnului, voi lua permisul.

Esti veteran, eu am avut numai 6 sedinte, din care doua din ele pe zapezicaWink Mai am doua pe saptamana viitoare(sper sa le fac) si apoi mergem cu Domnul de la anul incoloSmile
IP IP Logged
Page  of 21 Next >>
Post Reply Post New Topic
Printable version Printable version

Forum Jump
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot create polls in this forum
You cannot vote in polls in this forum

Incepator.ro