Incepator.ro
  Active TopicsActive Topics  Display List of Forum MembersMemberlist  CalendarCalendar  Search The ForumSearch  HelpHelp
  RegisterRegister  LoginLogin
Prezinta-te
 Incepator - Forum : Administrative : Prezinta-te
Message Icon Topic: Delia Post Reply Post New Topic
Author Message
Delia_19
Newbie
Newbie

Online Status: Offline
Quote Delia_19 Replybullet Topic: Delia
    Posted: 19/Februarie/2010 at 01:05
Buna,
sunt Delia, am 19 ani, si abia am inceput scoala de soferi facand pana acum o singura sedinta. Conform spuselor domnului instructor  " sunt varza" Cry dar cica se putea si mai rau Smile.
Acum nu stiu ce sa zic, insa, nu sunt eu de vina ci masina aia care nu a vrut sub nicio forma sa mearga drept, sa nu-si mai ambaleze motorul, sa-si schimbe singura vitezele si deasemenea sa puna singura frana. Unde mai pui ca la fiecare oprire a tinut neaparat sa-si opreasca motorul, probabil numai sa-mi faca mie in ciuda. Vreau sa va zic ca initial dnul instructor a cam trecut prin toate culorile curcubeului insa a sfarsit prin a zambi si chiar a ras cu pofta de cateva ori. O fi de bine? O fi de rau? Sper sa nu ma lase balta Tongue

Ma bucur ca v-am descoperit si sper sa-mi raspundeti la cele cateva nelamuriri pe care le am, foarte putine si pertinente cred eu LOL Glumesc...chiar o sa am nevoie sa aud si alte pareri decat cele ale domnului instructor si a tatului meu care deja imi explica de ce are masina la turometru o zona rosie.
IP IP Logged
sasha
Groupie
Groupie

Quote sasha Replybullet Posted: 19/Februarie/2010 at 01:20
Bine ai venit Delia! Smile
O sa vezi ca o sa-ti placa scoala de soferi si cu fiecare sedinta in plus vei progresa.
8 octombrie 2009...o zi frumoasa de toamna...
IP IP Logged
victor2007
Instructor
Instructor

Quote victor2007 Replybullet Posted: 19/Februarie/2010 at 07:22
Instructorul te-a pus in prima sedinta sa pleci de pe loc, sa schimbi vitezele si sa opresti ??????????Angry Ai mai condus pana acum?
"Zambeste, maine va fi mai rau!" http://www.instructorautobrasov.blogspot.com
IP IP Logged
Ameriknu
Senior Member
Senior Member

Quote Ameriknu Replybullet Posted: 19/Februarie/2010 at 08:49
Delia, ne bucuram sa te avem printre noi.
Dupa cum vezi, deja sunt persoane care doresc sa te ajute... asa ca, spune ce intrebari si nelamuriri ai ca sa te ajutam.
Categoria B din 10.06.2009
IP IP Logged
Delia_19
Newbie
Newbie

Quote Delia_19 Replybullet Posted: 08/Martie/2010 at 07:14
Originally posted by victor2007

Instructorul te-a pus in prima sedinta sa pleci de pe loc, sa schimbi vitezele si sa opresti ??????????Angry Ai mai condus pana acum?
Nu nu am mai condus, insa intre timp am schimbat instructorul din simplul motiv ca nu-mi explica mai nimic si vroia sa fac totul mecanic. Iar cum eu sunt genul care nu fac nimic fara sa inteleg sensul si utilitatea acelui lucru....am ajuns la altfel de discutii Angry. Plus ca in a doua sedinta zburam cu 80 la ora pe Slaiul independentei pe undeva pe la iesirea spre A2.

Momentan dupa doua sedinte cu actuala instructoare mi se pare mai ok. Macar primesc absolut toate raspunsurile de care am nevoie, imi explica pe indelete fiecare mavera precum si utilitatea si momentul cand trebuiesc facute. Insa este si reversul, dar spun eu unul bun spun eu, caci nu ma iarta la nicio greseala si imi atrage imediat atentia la ce am gresit. Celalalt instructor nu-mi spunea nimic iar la sfarsit imi spunea : ai gresit aia, aia si ailalta....de parca eu mai tineam minte cand am facut acele manevre LOL Si poate si faptul ca merg pe motorina acum....nu am mai oprit motorul decat de trei ori la ultima sedinta.
IP IP Logged
zgoo30
Newbie
Newbie

Quote zgoo30 Replybullet Posted: 11/Martie/2010 at 17:40
Stai linistita pentru ca multi au fost ca tine si cand au ajuns pe la a5a, a6a sedinta conduceau de ziceai ca nu e adevarat . Eu de exemplu am facut scoala in vara lui 2008...si inainte condusesem odata pe masina unui prieten si odata pe masina lui tata..si cand am mers pe a lui imi e si rusine sa-ti zic de cate ori am oprit motorul pana am plecat odata . Scoala am facuto cu un instructor care imi e si prieten de familie care tipa de ii explodau plamanii si muream de nervi ca nu putea sa-i zic nimic...dar era buna solutia k intelegeam exact ce si cum gresesc, ce pot sa zic omu' avea stilul lui, chiar daca mergeai incet si urma sa opresti in totala siguranta si nu bruscai masina ..te trezeai cu o frumusete de frana trantita de instructor care aveai impresia ca te arunca prin parbriz bineinteles si cu urletele de rigoare.Dupa ceva timp mi-am dat seama ca el facea chestiile astea doar din simplul motiv ca sa te invete cu greul si cu situatiile mai rigide ..ce-mi placea la el era felul in care te impaca si te incuraja cand vedea ca nu mai ai nici un chef de tinut volanul in mana.Ce pot sa zic fiecare om are felul lui de percepere si acomodare chestia e sa nu intri in panica si sa stai cat mai relaxat la volan.Dupa cum a zis si sasha cu fiecare sedinta ce trece o sa vezi ca o sa fie mai bine si prinzi care e treaba
IP IP Logged
Post Reply Post New Topic
Printable version Printable version

Forum Jump
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot create polls in this forum
You cannot vote in polls in this forum

Incepator.ro