Incepator.ro
  Active TopicsActive Topics  Display List of Forum MembersMemberlist  CalendarCalendar  Search The ForumSearch  HelpHelp
  RegisterRegister  LoginLogin
Prezinta-te
 Incepator - Forum : Administrative : Prezinta-te
Message Icon Topic: Marius Post Reply Post New Topic
Author Message
Radiation
Newbie
Newbie

Online Status: Offline
Quote Radiation Replybullet Topic: Marius
    Posted: 26/Februarie/2010 at 13:20
Salut tuturor. Sunt Marius, am 22 de ani, locuiesc in Bucuresti (zona Maica Domnului), am terminat facultatea de Finante si Banci anul trecut, iar de 4 ani lucrez ca operator pc. Inca de cand am implinit 18 ma gandeam sa dau de carnet, dar am tot amanat din cauza bacului, job-urilor, sesiunii si tot amanam. Cam de 2-3 saptamani intru zilnic pe acest forum si am aflat multe lucruri pe care nu le stiam. In ultima luna am pus ceva banuti deoparte, putin peste 1300 lei, iar zilele urmatoare as vrea sa ma inscriu, insa nu stiu ce scoala sa aleg, in zona Maica Domnului-Bucur Obor sunt 3 scoli din cate am observat (trafic auto, select auto si auto modifar), dar nu stiu pe care sa o aleg, asa ca o sa am nevoie de cateva pareri si sfaturi din partea voastra.
Ca material de lectura mi-am cumparat cartea de la National, aceasta din 2010, iar de cand am descoperit forumul, fac zilnic cate 2-3 chestionare si cu toate ca nu m-am apucat de citit din carte, reusesc sa fac 15-20 de puncte.

Multumesc frumos si sper sa ma primiti printre voi cu placere :)
IP IP Logged
Ameriknu
Senior Member
Senior Member

Quote Ameriknu Replybullet Posted: 26/Februarie/2010 at 14:06
Bun venit printre noi Radiation!
In legatura cu scolile acelea, nu cunosc, nu comentez.
Mai mult, sfatul meu este sa faci chestionare dupa ce inveti legea ca sa te evaluezi.
Categoria B din 10.06.2009
IP IP Logged
exercitii
Instructor
Instructor

Quote exercitii Replybullet Posted: 26/Februarie/2010 at 16:36
Ameriknu v-a răspuns foarte corect.
Completez și eu. Mai mult, învățați la o masă și cu creionul în mână, făcând conspecte și repetând pe dinafară. Altfel veți face multe confuzii.
Rezolvarea chestionarelor e altă etapă.

Edited by exercitii - 26/Februarie/2010 at 16:37
Ing. Ilie Ciolac
exercitii.ciolac.com: Informatii despre cărțile "Exercițiile conducerii autoturismului" și "Ex. conducerii și mecanica autoturismului "
IP IP Logged
Radiation
Newbie
Newbie

Quote Radiation Replybullet Posted: 27/Februarie/2010 at 03:58
Multumesc frumos de sfaturi, asa am de gand sa fac pentru ca vreau sa le invat logic, atat cat se poate, ca daca le invatam ca papagalul...le incurcam si le si uitam dupa cateva luni.
In ceea ce priveste alegere unei scoli, as vrea sa ma inscriu la o scoala care sa desfasoare cursurile de legislatie in zonele Maica Domnului, Bucur Obor, Colentina, Stefan cel Mare, chiar si Pantelimon x Fundeni -aici fiind zona unde am job-ul,  deoarece programul la munca este 9-18, iar din cate am vazut, majoritatea cursurilor de legislatie incep pe la 17-18 si ma gandesc ca daca as putea pleca cu o ora, doua mai devreme de la munca, as reusi sa ma duc si la cursuri, macar 15 ore sa fac.

LE: M-am pus pe cautat si am gasit scolile de soferi Adi Star (sedii: pantelimon si fundeni) si Trafic Auto Cristi (sediu: mihai bravu, aceasta fiind cea din zona bucur obor-vechiul sediu). Daca aveti informatii despre aceste doua scoli, as fi bucuros sa le aud sau puteti sa imi recomandati alte scoli.

Edited by Radiation - 27/Februarie/2010 at 05:49
IP IP Logged
Radiation
Newbie
Newbie

Quote Radiation Replybullet Posted: 06/Martie/2010 at 11:09

Salut, revin cu noutati, azi de dimineata m-am inscris la scoala Trafic Auto Cristi, care mi-au lasat o prima impresie buna. Inscrierea a fost simpla, aveam deja la mine o copie de pe B.I. asa ca nu a mai trebuit decat sa completez foaia de inscriere, sa aleg masina (Logan) si sa platesc un avans (eu am platit integral ca sa scap de grija). Dupa ce am facut inscrierea, mi s-a explicat ce imi mai trebuie la dosar si cum o sa se desfasoare lucrurile. Ca sa nu mai umblu pe drumuri si sa stau la cozi, am ales sa fac fisa medicala si testul psihologic la o clinica ce colaboreaza cu ei.

Luni imi iau liber si rezolv ce mai imi trebuie la dosar (cazier, psihologic si fisa medicala), iar lunea cealalta ma prezint la cursuri :) . O sa revin cu detalii luni seara.
Numai bine!

Edited by Radiation - 06/Martie/2010 at 11:12
IP IP Logged
Radiation
Newbie
Newbie

Quote Radiation Replybullet Posted: 01/Iunie/2010 at 15:37

Salut tuturor, daca acum cateva luni va anuntam ca m-am inscris la scoala, acum sunt bucuros sa va anunt ca am terminat scoala in urma cu 1 saptamana, iar vineri pe la ora 16 am fost sa ma programez pt examen, am fost placut surprins sa aud ca doamna de la ghiseu imi spune: luni sau marti sala, traseul il aveti miercuri. Ieri am fost sa dau sala si am luat cu 24, am intrat la ora 8 in sala, a doua persoana, iar la 8:07 deja terminasem, din graba(trebuia sa ajung la ora 9 la locul de munca) am gresit 2 intrebari la care eram putin nesigur. Maine am traseul la ora 8:30 la IOR, sper sa il iau si pe acesta.

Azi am mai facut o sedinta cu instructorul prin zona IOR si sper sa iasa bine maine. Spaga nu am dat, cu toate ca eram tentat sa dau...dar nu pentru a lua examenul ci pentru a ma asigura ca examinatorul este corect si nu cauta nod in papura sa ma pice intentionat. Banii aceia mai bine ii pun la suma alocata pentru masina sau pentru a face o plimbare la mare fericit si avand constiinta impacata. Ce-o fi, o fi...nu avem nimic de pierdut. Va spun maine cum a fost Embarrassed

Edited by Radiation - 01/Iunie/2010 at 15:39
IP IP Logged
Marius
Admin Group
Admin Group

Quote Marius Replybullet Posted: 03/Iunie/2010 at 14:08
Deci, cum a fost?
Nu fugi mai tare decat ingerul tau pazitor poate zbura!
IP IP Logged
Post Reply Post New Topic
Printable version Printable version

Forum Jump
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot create polls in this forum
You cannot vote in polls in this forum

Incepator.ro