Incepator.ro
  Active TopicsActive Topics  Display List of Forum MembersMemberlist  CalendarCalendar  Search The ForumSearch  HelpHelp
  RegisterRegister  LoginLogin
Soferi profesionisti
 Incepator - Forum : General : Soferi profesionisti
Message Icon Topic: cat. C, C+E, D, D+E Post Reply Post New Topic
<< Prev Page  of 5 Next >>
Author Message
newmoxici
Newbie
Newbie

Online Status: Offline
Quote newmoxici Replybullet Posted: 18/Martie/2008 at 07:00
da fac la iordache dar crezi ca el va avea timp in orele de conducere sa mai si explice termenii din mecanica?
ma indoiesc
IP IP Logged
amrm
Groupie
Groupie

Quote amrm Replybullet Posted: 18/Martie/2008 at 07:02
da l-ai intrebat macar ? Ca doar nu-ti face un favor sa-ti predea. Din cate stiu ai platit niste servicii in interes personal si ai tot dreptul sa-l intrebi iar el iti va raspunde. Eu nu am facut cu el deci nu prea il cunosc. Eu dau acolo pt toate categoriile. Sa-mi iau b-ul si apoi fac a , c d etc.
IP IP Logged
danny30m
Newbie
Newbie

Quote danny30m Replybullet Posted: 03/Aprilie/2008 at 04:14
adevarul este ca legislatia romana este cam in urma !de fapt este un obicei sa ramana mereu un urma !
vreau sa fac  meseria de  sofer, si nu mecanic ! in plus masinile noastre sunt depasite ca conceptie !la fel si eu am post de munca asigurat afara pe un actros ! si daca mi-as  baga nasul pe dedesupt cred ca as face mai mult  rau ! sa lasam mecanica profesionistilor ! au trecut vremurile cand o persoana era policalificata dar prost calificata ! nu zic,sa stii sa inlocuesti o rezerva sau chestii elementare , dar toate prostiile printre care si cele pe care le ai enumerat tu mai sus , sunt cu totul depasite  !mai am si o pata pe capitolul amenzi ! dar ce dracu ma fac politai! te cred da-mi niste cunostinte generale dar nu 100 de intrebari de facut in manualul pt cat c+D!
am venit din italia sa fac scoala in romania  , la inceput era rentabil acum cand am vazut tampenia din chestionare si o legislatie prost actualizata , am inceput sa imi para rau !
luni 7 aprilie am examenul ! sper doar atat sa am noroc sa nu am prea multe intrebari cu amenzi! mecanica imi place si am invatato cat de cat !la capitolul circulatie , semne si altele stau beton ! mi-a placut sa invat sau mai bine zis sa imi reamintesc regulile , am b de 13 ani !
 in rest , mai trebuie  si mult    bulannnnnnnnnn !!! apropo tiganii (si nu doar ei ) cu bani cumpara permisul cu 2500 de euro !Cry  poate in romania se vor spulbera timpurile astea odata !
IP IP Logged
srN
Newbie
Newbie

Quote srN Replybullet Posted: 12/Martie/2009 at 10:53
sincer eu am o carte Unicum pt toate categoriile si culmea e ca la mn numai asha ceva din categoria Roman si la examen nu imi pica la examen dar le am in carte la intrebari :D
IP IP Logged
Kittygirl
Newbie
Newbie

Quote Kittygirl Replybullet Posted: 10/Iunie/2009 at 00:43
salut,
cine stie cum se calculează perioada de valabilitate a scolii de soferi?
va rog sa imi spuneti
nu am timp sa trec pe la scoala sa ma interesez
IP IP Logged
Kittygirl
Newbie
Newbie

Quote Kittygirl Replybullet Posted: 10/Iunie/2009 at 00:55
multumesc, si inca la o intrebare daca se poate sa imi raspundeti
daca eu am examen maine si stiu ca nu o sa-l, iau, iar scoala expira pe 25 iulie, mai am voie la o reprogramare?
IP IP Logged
Irmutza
Senior Member
Senior Member

Quote Irmutza Replybullet Posted: 10/Iunie/2009 at 04:16
Originally posted by Kittygirl

multumesc, si inca la o intrebare daca se poate sa imi raspundeti
daca eu am examen maine si stiu ca nu o sa-l, iau, iar scoala expira pe 25 iulie, mai am voie la o reprogramare?

Daca nu iei maine, numeri 15 zile calendaristice si in a 16a te duci sa dai examenul teoretic....deci ai timp destul pana pe 25 iulie,  suntem in 10 iunie abia.....(dar de unde esti tu asa sigura ca nu o sa iei?Wink).In ceea ce priveste valabilitatea scolii, stiu ca este valabila un an din data la care ai inceput-o.
Asta pentru categoria B, acum tu ai postat in acest topic, ori tu ai gresit ori eu  gresesc ca raspundBig%20smile

Edited by Irmutza - 10/Iunie/2009 at 04:17
IP IP Logged
victor2007
Instructor
Instructor

Quote victor2007 Replybullet Posted: 10/Iunie/2009 at 04:49
Scoala e valabila un an de cand ai terminat-o, data cand s-a inchis fisa de scolarizare( scrie pe verso )
"Zambeste, maine va fi mai rau!" http://www.instructorautobrasov.blogspot.com
IP IP Logged
Irmutza
Senior Member
Senior Member

Quote Irmutza Replybullet Posted: 10/Iunie/2009 at 04:52
Originally posted by victor2007

Scoala e valabila un an de cand ai terminat-o, data cand s-a inchis fisa de scolarizare( scrie pe verso )

oke
IP IP Logged
aburilus
Senior Member
Senior Member

Quote aburilus Replybullet Posted: 10/Iunie/2009 at 05:10
Scoala este valabila 1 an din ziua in care ai terminat-o (mai exact data in care este incheiata fisa de scolarizare si care este trecuta si pe ea).

Edit: aduceti-mi aminte sa nu mai deschid in bara mai multe topicuri si sa raspund dupa un sfert de ora Dead

Edited by aburilus - 10/Iunie/2009 at 06:11
IP IP Logged
<< Prev Page  of 5 Next >>
Post Reply Post New Topic
Printable version Printable version

Forum Jump
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot create polls in this forum
You cannot vote in polls in this forum