Incepator.ro
  Active TopicsActive Topics  Display List of Forum MembersMemberlist  CalendarCalendar  Search The ForumSearch  HelpHelp
  RegisterRegister  LoginLogin
Soferi profesionisti
 Incepator - Forum : General : Soferi profesionisti
Message Icon Topic: cat. C, C+E, D, D+E Post Reply Post New Topic
<< Prev Page  of 5 Next >>
Author Message
Kittygirl
Newbie
Newbie

Online Status: Offline
Quote Kittygirl Replybullet Posted: 21/Iulie/2009 at 16:03

asta e, viata merge mai departe

IP IP Logged
amrm
Groupie
Groupie

Quote amrm Replybullet Posted: 28/August/2009 at 05:08
Azi am luat si eu sala pt C. Am dat a doua oara si astept traseul pe 15 Sept :D. Eu n-am probleme cu mecanica, doar ca la primul examen, 15 intrebari erau numai despre cartela/diagrama tahograf , pe de-asupra si contraventii. Chestii pe care nu le stiam:| Azi mi-au picat intrebari normale, semne de circulatie, reguli, viteze  mecanica si doar una despre taho.
Kittygirl, ai mai dat ? ce s-a mai intamplat ?
IP IP Logged
dan1972
Senior Member
Senior Member

Quote dan1972 Replybullet Posted: 28/August/2009 at 09:58
Teoria ca teoria, ok, trebuie luata, dar la categoriile de profesionisti trebuie soferie.
Traseul nu se compara cu cel de la categoria B.
Gata, trebuie sa arati ca esti sofer, ca anticipezi, ca vezi totul, ca dozezi viteza functie de tot ce se intampla, nu sa te tarai cu 30 la ora si sa arati ca doar stii semnele.
Ca nu-ti da nimeni camionul sau autobuzul pe mana daca vede ca esti incepator la volan.

deci, care vrea carnet de profesionist sa ia ore suplimentare daca are nevoie, pana stapaneste magaoaia.

Edited by dan1972 - 28/August/2009 at 10:04
IP IP Logged
aburilus
Senior Member
Senior Member

Quote aburilus Replybullet Posted: 28/August/2009 at 10:09
As adauga eu.....pana arata ca e in stare sa cante si sa danseze in masina in timp ce "soferaza"
6 octombrie 2010 - o zi magica
21 iulie 2009 - one big f*u*c*k*i*n*g day :)
IP IP Logged
Kittygirl
Newbie
Newbie

Quote Kittygirl Replybullet Posted: 28/August/2009 at 11:18
salut,
asa cum ma asteptam, n-am luat sala tot din cauza intrebarilor de mecanica
bafta multa tuturor
IP IP Logged
amrm
Groupie
Groupie

Quote amrm Replybullet Posted: 02/Septembrie/2009 at 11:30
Eu nici nu inteleg de ce dau atata mecanica. Oricum toata lumea le stie in teorie, poate le si pricepe dar de facut cine face ? Majoritatea pieselor la masinile mai noi sunt in garantie, trebuie sa te duci la service, etc. Eu cel mai mult la a mea am schimbat distributia, cu ajutor si cartea tehnica in fata.

Revenind, Kittygirl, la cursurile de mecanica am avut un profesor a-ntaia. A desenat ca la prosti cum e ambreiajul, unghiurile de convergenta, divergenta, de fuga , diferential etc. Am sa caut, daca gasesc desenele ti le dau.  Ai probleme la toata mecanica in general sau ceva anume? Pune pe site intrebarile te ajuta baietii, eu cat pot.
^mtz^
IP IP Logged
dan1972
Senior Member
Senior Member

Quote dan1972 Replybullet Posted: 02/Septembrie/2009 at 13:47
 s-a bagat atata mecanica degeaba fiindca asa suntem noi, romanii: mai catolici decat papa, inadecvati si demonstrativi.
Cred ca o sa scriu un articol  pe chestia asta, asa ca pastrez munitia.
Normal ca e o prostie, motoarele sunt sigilate, nu te apuci tu sa desfaci Mercedesu' actros sa surubaresti la calculator.

Edited by dan1972 - 02/Septembrie/2009 at 13:49
IP IP Logged
Kittygirl
Newbie
Newbie

Quote Kittygirl Replybullet Posted: 03/Septembrie/2009 at 10:42
Multumesc pt incurajari si ajutor,
daca poti ,amrm, posteaza pe site ce ai de mecanica, pt toti cei interesati.
Nu mecanica de la scoala mi-a facut probleme ci lipsa timpului liber in care puteam sa invat. Restul e istorie. Bafta multa. 
IP IP Logged
amrm
Groupie
Groupie

Quote amrm Replybullet Posted: 18/Octombrie/2009 at 04:59
Buna ziua! N-am mai apucat sa intru ca nu prea merge netul. Am picat traseul... am fost prima, eram singura fata, singura tanara..etc. Singurul lucru pe care nu l-am stiut a fost ca deja era zgariat camionul si n-am putut sa-i dau peste nas atunci cand mi-a zis ca am atins desi parcasem aproape perfect (milimetric de rampa de descarcare) si bineinteles, nu atinsesem nimic.
  Cu mecanica nu stiu cum as mai putea sa te ajut ca nu gasesc din scoala de soferi, insa prin specializarea mea la facultate te pot ajuta cu putine chestii elementare in legatura cu motorul Diesel de pe masini mari :).
  Acum sunt puse pe site la politie intrebarile , eventual dai un print screen si te ajutam noi. (Poate mai mult baietii decat eu.) Oricum la D am vazut ca nu-s intrebari asa grele ca la C, plus ca sunt mai putine intrebari din  mecanica.
^mtz^
IP IP Logged
Kittygirl
Newbie
Newbie

Quote Kittygirl Replybullet Posted: 18/Octombrie/2009 at 12:57
Multumesc tuturor  pt ajutor si sfaturi. Pentru mine e prea târziu însă sper că nu și pentru ceilalți. Baftă.
IP IP Logged
<< Prev Page  of 5 Next >>
Post Reply Post New Topic
Printable version Printable version

Forum Jump
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot create polls in this forum
You cannot vote in polls in this forum

Incepator.ro