Incepator.ro
  Active TopicsActive Topics  Display List of Forum MembersMemberlist  CalendarCalendar  Search The ForumSearch  HelpHelp
  RegisterRegister  LoginLogin
Teoria
 Incepator - Forum : General : Teoria
Message Icon Topic: 3 intrebari dificile..help me pls! Post Reply Post New Topic
Author Message
trafficante
Newbie
Newbie

Online Status: Offline
Quote trafficante Replybullet Topic: 3 intrebari dificile..help me pls!
    Posted: 24/Octombrie/2012 at 19:42
1. Am permis doar pentru cutie automata si as vrea sa trec pe manuala fiindca mi-am remediat problema de sanatate....ce fac in aceasta situatie?? Il anulez....??? mi se preschimba permisul......am fost la politie....si mi-au zis   atitea variante incat credeti-ma nici ei nu stiu; anulare,preschimbare,insusi comisarul.....comandant...nu stia... a zis ca   se va interesa.

2.Vreau sa dau pentru   profesionisti...sa   iau tot ce se poate lua... dar ce fac in situatia de fata...raman......asa cu permisul...si mi se va scrie tot in permis asa cum a fost?

3. daca sunt din cluj si acuma locuiesc in alt oras....si nu am mutatie...cum procedez? fac scoala in ......orasul asta si examenul la cluj?

IP IP Logged
victor2007
Instructor
Instructor

Online Status: Offline
Quote victor2007 Replybullet Posted: 27/Octombrie/2012 at 03:30
Trebuie sa faci scoala pentru categoria b cu cutie manuala, examen sala si traseu, si vei primi un permis nou in locul celui actual.
Faci scoala pt cat c, ce si d apoi dai examen pt fiecare categorie in zile diferite si la final primesti un permis pt toate cat., poti lua permis si dupa admiterea la una din categorii, dar de fiecare data vei plati taxa de permis 68 lei cand mai iei examenul la alta categorie.
Scoala o poti face oriunde, examenul il dai la adresa din buletin sau cu viza de flotant pe minim 6 luni in alt oras.
"Zambeste, maine va fi mai rau!" http://www.instructorautobrasov.blogspot.com
IP IP Logged
Post Reply Post New Topic
Printable version Printable version

Forum Jump
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot create polls in this forum
You cannot vote in polls in this forum

Incepator.ro