Incepator.ro
  Active TopicsActive Topics  Display List of Forum MembersMemberlist  CalendarCalendar  Search The ForumSearch  HelpHelp
  RegisterRegister  LoginLogin
Examenul
 Incepator - Forum : General : Examenul
Message Icon Topic: Cum a decurs examenul!!!!! Post Reply Post New Topic
Page  of 15 Next >>
Author Message
buby82
Newbie
Newbie

Online Status: Offline
Quote buby82 Replybullet Topic: Cum a decurs examenul!!!!!
    Posted: 15/Noiembrie/2012 at 21:45
15 nov ziua examenului! Dimineata o sedinta de acomodare, pe la 9 vin examinatorii, 6 bucati, striga listele, scap de examinatorii care au un renume (mai exigenti), si incepe balul!!!
Ne explica dl Politist ce asteapta de la noi, prioritati, parcari, rampe etc! Am uitat sa va spun sunt al 14-lea din 15 pe lista!!!
Si incepe marea asteptare, masini la locul de plecare ca la balamuc, lume multa, destul de frig, o multime de stari emotionale.
la 14:00 sunt martor la o fata de vreo 25 ani, ambitioasa foc, mai nene a mers gagica de ziceai ca e Summy, fara emotii, max. 40 km/h, schimbari de viteze bine, rampe parcari etc!
Va spun ca atunci cand esti martor iti trec toate emotiile, si daca esti atent la ce trebuie sa faci nu ai cum sa nu iei examenul!!!
14:30 in masina, reglez oglinzile reglate deja, scaunul la fel, centura si plec, merg bine 50 m, fac mersul cu spatele ma apropii de bordura mai sa ma sui pe ea dar nu am reusit performanta!!! Polismenul cu ochiul soacrei observa, imi zice, dar nu ma depuncteaza, mergem mai departe, intram la Sala Sporturilor Pitesti, fac garare cu spatele si ne da pauza 10 minute!!! Avea o treaba pe acolo!!! Nu conteaza, mergem mai departe, trec de 3 giratorii frumos cu semnalizari si asigurare temeinica, ajung pe str Exercitiu, si urcam spre stadion, urmeaza o rampa cu frana de mana corecta, depunctare ca nu am semnalizat plecarea de pe loc, ajung din nou pe stadion unde fac o laterala langa o frumusete de BMW seria 5 si ajung la locul de plecare!!! Concluzia: ADMIS 10 puncte penalizare.
Credeti-ma a fost o zi grea, dar daca ai incredere in tine si iti estompezi emotiile, daca faci ce ai invatat in scoala totul este OK, indiferent cu ce examinator pici!
Bafta tuturor celor care veti sustine proba practica!!!

PS   AM PERMIS DE LA PITESTI!!!!!!!!
IP IP Logged
Semolina
Newbie
Newbie

Quote Semolina Replybullet Posted: 22/Noiembrie/2012 at 14:55
Felicitari!

Hmmm...eu nu am fost asa norocoasa! Am urcat in masina la 15:00 si pe tot parcursul examenului, politistul nu mai contenea sa o laude pe martora (care daduse ex inaintea mea) cat de curajoasa a fost ca si-a luat tocuri la examen, si cum reuseste ea performanta asta de a conduce cu tocuri, dupa care ea tragea doua zambete si trei sclifoseli spunand: "ah, eu de cand am inceput sa conduc, o fac cu tocuri, imi este foarte comod"...dupa care domnul PULItist a trecut la intrebari mai personale gen: ce masina iti cumperi/ai...cand ma cari si pe mine o tura, tinandu-si capul aproape in permanenta in spate zambindu-i martorei. Fratilor, eu vreau sa va intreb, e normal asa ceva din partea unui politist? Fiind examinator ma gandesc ca ar trebui sa aiba o anumita conduita

Omul asta m-a demoralizat total. Sper sa nu-l mai vad veci in viata mea si sper data viitoare sa am noroc de unul caruia sa ii placa cum conduc nu daca am tocuri in picioare!

Edited by Semolina - 22/Noiembrie/2012 at 14:56
IP IP Logged
buby82
Newbie
Newbie

Quote buby82 Replybullet Posted: 23/Noiembrie/2012 at 02:04
Sincer, nu e normal ce ti s-a intamplat, dar....... crede-ma eu ii cantam in struna, stii vorba aia ( te faci frate cu ........ pana treci podul!
Referitor la examen, eu zic ca la urmatoarea tura il iei, eu in ziua examenului numai la plasticut m-am gandit si a iesit exact cum mi-am dorit. Trebuie sa fii calma, sa faci exact ce ai invatat in scoala, sa ai incredere in fortele tale! Scopul tau este sa conduci bine, fa-o si vei vedea ca vei avea permisul! Eu nu m-am grabit, am mers cu 30 km/h, mai repede cand mi-a zis polismenul, doar am accelerat 50 m, si iar am redus sa am timp de gandire si reactie la treceri, giratorii etc. Nu m-am gandit decat la faptul ca voi avea responsabilitate mare cand voi iesi in trafic, si trebuie sa conduc corect!
Eu iti urez bafta si multa incredere in tine! Tine-ma la curent, daca ai timp si poti sa scrii 2 randuri pe forum!
IP IP Logged
Semolina
Newbie
Newbie

Quote Semolina Replybullet Posted: 23/Noiembrie/2012 at 05:32
Multumesc mult pentru incurajari! O sa tin cont de sfaturile tale. Pe 18 dec. am din nou. Sigur ca te tin la curent. Am descoperit forumul de cand m-am apucat sa fac scoala, insa nu am avut niciodata curajul sa scriu, pana ieri :)
Drumuri bune!
IP IP Logged
buby82
Newbie
Newbie

Quote buby82 Replybullet Posted: 23/Noiembrie/2012 at 06:51
Eu cea mai mare temere am avut-o la rampa, dar am plecat ca din pusca am turat-o la 2500 si cand am lasat frana de mana am zburat cu masina, m-a depunctat la niste semnalizari, in rest am facut garare cu spatele perfecta, laterala la fel, pentru mine acestea sunt teorie pura, repere bine luate si ies perfect! Si sa stii ca eu sala am dat-o pe 29 august si traseul la 2 luni jumatate, cu 2 sedinte de pregatire inainte cu o zi!
Iti spun despre mine ca partea cea mai grea in scoala si in examen e pregatirea psihica! Asa am simtit eu pe pielea mea! Noroc ca sunt un rac ambitios, nu ca ma laud, dar cand imi pun ceva in cap nu ma las pana nu reusesc!
IP IP Logged
Cristi_kkk
Newbie
Newbie

Quote Cristi_kkk Replybullet Posted: 23/Noiembrie/2012 at 16:09
Hehe, si eu tot de la Pitesti l-am luat, din prima. Am dat cu Anghel (baiatul bun cica, cel mai cuminte) . Am fost primul urcat in masina, m-a dus pana in Trivale printre blocuri unde i-am parcat si intors masina de au gasit-o toti dracii, apoi inapoi la stadion unde i-am facut o plecare din rampa si un mers cu spatele. A fost super, mi-a dat muzica tare si m-a lasat sa imi vad de treaba mea, mi-a dat 5 sau 3 puncte penalizare ca mi-a sarit semnalizarea si n-am mai pus-o la loc, dar ce conteaza, la 9:05 am plecat din parcare, la 9:20 eram inapoi, la 9:30 eram in Dark si "udam" permisul. :)) Felicitari "colegule" , sa ne vedem sanatosi in trafic!

Edited by Cristi_kkk - 23/Noiembrie/2012 at 16:10
Am permis de la Pitesti.
IP IP Logged
buby82
Newbie
Newbie

Quote buby82 Replybullet Posted: 24/Noiembrie/2012 at 00:09
Multumesc Cristi, si tu sa-l stapanesti sanatos fara evenimente! Bun baiat si D-l Anghel, eu am dat cu D-l Razvan Gheorghe, un tip cret, solid, cuminte rau...........oricum povestile cu examinatori care au ceva cu tine sunt povesti, daca conduci prost nu iei permisul si asta depinde de fiecare!
Ce numar ai la masina si ce marca e Cristi?

PS: AM PERMIS DE LA PITESTI SI NU E LUAT PE OUA!!!!

Edited by buby82 - 24/Noiembrie/2012 at 00:11
IP IP Logged
Cristi_kkk
Newbie
Newbie

Quote Cristi_kkk Replybullet Posted: 25/Noiembrie/2012 at 16:25
Am o Solenza, momentan , AG 01 YRW

Edited by Cristi_kkk - 25/Noiembrie/2012 at 16:26
Am permis de la Pitesti.
IP IP Logged
buby82
Newbie
Newbie

Quote buby82 Replybullet Posted: 26/Noiembrie/2012 at 00:39
AG 74 AKY un logan 1.6 cica gri dar e spre negru!!! Poate ne intalnim in trafic!

Edited by buby82 - 26/Noiembrie/2012 at 00:40
IP IP Logged
buby82
Newbie
Newbie

Quote buby82 Replybullet Posted: 28/Noiembrie/2012 at 06:11
Care dintre voi va apropiati de examenul practic, puteti sa imi puneti intrebari! Va voi raspunde la toate!   
IP IP Logged
Page  of 15 Next >>
Post Reply Post New Topic
Printable version Printable version

Forum Jump
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot create polls in this forum
You cannot vote in polls in this forum

Incepator.ro