Incepator.ro
  Active TopicsActive Topics  Display List of Forum MembersMemberlist  CalendarCalendar  Search The ForumSearch  HelpHelp
  RegisterRegister  LoginLogin
Practica
 Incepator - Forum : General : Practica
Message Icon Topic: CA LA NOI LA NIMENI !!! EXPERIENTA TRISTA ASTAZI ! Post Reply Post New Topic
<< Prev Page  of 3 Next >>
Author Message
Adelutza994
Newbie
Newbie

Online Status: Offline
Quote Adelutza994 Replybullet Posted: 23/Noiembrie/2012 at 16:03
eu am stiut foarte bine ce sa fac,si nu mi se pare ca aceste calitati se pot vedea asa la voia intamplarii in cateva minute..Oricum o sa-l am
IP IP Logged
ANDREEA23M
Newbie
Newbie

Quote ANDREEA23M Replybullet Posted: 24/Noiembrie/2012 at 05:32
Cum ai stiut foarte bine ce faci daca ai spus ca nu stiai cum sa tii masina pe loc in rampa? Cateva minute sunt suficiente sa dovedesti daca esti sau nu capabil sa conduci o masina, ca doar nu faci scoala de soferi iar cu examinatorul, manevre scurte si la obiect! Incep sa cred ca in ziua de azi e "la moda" sa ai permis si nu mai reprezinta o necesitate ci doar inca o "fitza"
Marti 13/12/2011 soferita cu acte :)
IP IP Logged
buby82
Newbie
Newbie

Quote buby82 Replybullet Posted: 24/Noiembrie/2012 at 13:17
Data viitoare va avea noroc de un examinator bun (nu bau bau), va merge bine si va lua! Acum din ce a povestit se simte ca a fost emotionata si nu a stapanit bine masina din cauza emotiilor. Iti spun ca, trebuie sa ai multa incredere in tine, sa nu te grabesti, si il vei lua sigur! Vom vorbi si vei vedea ca am dreptate! Nu e loc de lamentari, examenul tau e deja "TRECUT"! Fii tu insati la urmatorul si gandeste-te ca nu esti cea mai ...........din toti care dau acolo examen!
Bafta multa si tine-ne la curent! Noi suntem alaturi de tine si iti tinem pumnii! Te asteptam in gasca noastra, la adevaratul examen cand vei iesi singura in strada!

PS: Pe toate strazile din Romania si nu numai se merge la fel, de aceea s-au inventat semnele si regulile!
IP IP Logged
Adelutza994
Newbie
Newbie

Quote Adelutza994 Replybullet Posted: 24/Noiembrie/2012 at 13:27
Originally posted by buby82

Data viitoare va avea noroc de un examinator bun (nu bau bau), va merge bine si va lua! Acum din ce a povestit se simte ca a fost emotionata si nu a stapanit bine masina din cauza emotiilor. Iti spun ca, trebuie sa ai multa incredere in tine, sa nu te grabesti, si il vei lua sigur! Vom vorbi si vei vedea ca am dreptate! Nu e loc de lamentari, examenul tau e deja "TRECUT"! Fii tu insati la urmatorul si gandeste-te ca nu esti cea mai ...........din toti care dau acolo examen!
Bafta multa si tine-ne la curent! Noi suntem alaturi de tine si iti tinem pumnii! Te asteptam in gasca noastra, la adevaratul examen cand vei iesi singura in strada!

PS: Pe toate strazile din Romania si nu numai se merge la fel, de aceea s-au inventat semnele si regulile!

Draga bub..am ramas placut impresionata..de ceea ce ai scris..Vad ca mai este si lume ok, si care nu este gata sa judece si sa dea vina pe mine!!!

1 la mana. Mi s-a parut prea tras de par punctajul de penalizari.. 52 de puncte in conditiile in care eu nu am gresit decat intoarcerea..
si..2.. la mana,asta este,din pacate ei sunt politistii si noi doar niste simplii invatacei..Acum astept sala,din nouuuuuu dar o sa fie bine pt ca ma pregatesc intens,Again ! :))
Nu este vina mea ca am nimerit si un instructor prost...care de cate ori ii ceream sa imi explice,era vizibil deranjat,si la garari imi spunea ca NU MA VA PUNE.

:(..o sa fie bine :D sunt optimista..
IP IP Logged
Adelutza994
Newbie
Newbie

Quote Adelutza994 Replybullet Posted: 24/Noiembrie/2012 at 13:31
Originally posted by ANDREEA23M

Perfect de acord cu Gabi! Crede-ma ca e total diferit sa conduci singura! Responsabilitatea e 100% a ta! Vrei nu vrei, tu trebuie sa reactionezi la timp, sa executi manevrele corect si sa fii atenta si la ceilalti participanti la trafic etc. De multe ori in timpul orelor intervine discret sau nu, instructorul astfel incat tu te simti sigura pe tine si soferita buna! In realiatate e cu totul altceva. Nu e dracu asa negru, nu? 52 de penalizari in 10 min de unde pana unde ai reusit sa vezi asta din moment ce tu conduceai( caci nu cred ca le-ai numarat la sfarsit, si nici macar daca lua lista cu penalizari cap coada nu ieseau atatea) In concluzie ia si mai incearca dar fara spaga!

Nu este nevoie sa fi ironica...Am vazut in timp ce eram la stop..ca a scris 52 chiar in ochii mei! ce era sa mai zic..
IP IP Logged
Gabi17
Groupie
Groupie

Quote Gabi17 Replybullet Posted: 24/Noiembrie/2012 at 14:17
Nimeni nu te judeca. Nu am facut decat sa tragem niste concluzii in baza a ceea ce ai spus tu. Nu e vina ta ca instructorul a fost dezinteresat dar nu e nici vina examinatorului. Examenul era deja pierdut in momentul in care a spus ca nu ai acordat prioritate (21 p).
Nu are rost sa mai discutam. Ce a fost a fost.
Eu iti doresc sa gasesti un instructor bun, sa inveti din expierenta asta si data viitoare sa reusesti. Asteptam vesti.
,,Dintre toate zilele, pierduta e aceea in care nu ai ras."
IP IP Logged
Adelutza994
Newbie
Newbie

Quote Adelutza994 Replybullet Posted: 26/Noiembrie/2012 at 13:14
O sa va tin la curent!!! Pupici
IP IP Logged
buby82
Newbie
Newbie

Quote buby82 Replybullet Posted: 27/Noiembrie/2012 at 00:40
Iti voi spune ceva care te va face sa razi, in momentul cand vei lua permisul o sa iti vina sa il iei pe polismen acasa sa ii dai si o masa calda, si sigur vei fi prezenta la biserica sa dai acatiste la biserica!
Eu mereu ma gandesc la el si nu il voi uita toata viata: MARE OM, SI CORECT la examenul meu!

Bafta multa! Noi te vom sustina pana examenul tau isi va indeplini tinta propusa, sa iei permisul, si dupa iti vom da si sfaturi pentru jungla din Romania ( trafic ), asa ca de la incepator la incepator!
IP IP Logged
Ameriknu
Senior Member
Senior Member

Quote Ameriknu Replybullet Posted: 27/Noiembrie/2012 at 07:01
Usor mai fetelor! Nu are rost sa va impungeti pe aici. :)

Din cele povestite, am inteles ca problema a fost un instructor neserios si un car de emotii la traseu.
Politistul si-a facut treaba si atat. Nu e prietenul nimanui, iar daca vorbeste raspicat este perceput de unele persoane ca si cum ar tipa. Deci subiectiv aici.

Iti sugerez sa tii fruntea sus si sa te asiguri ca la urmatorul examen vei fi pregatita, mai ales daca stii pe ce nu te bazezi (panta, de exemplu).

Mult noroc la urmatorul examen!
Categoria B din 10.06.2009
IP IP Logged
ANDREEA23M
Newbie
Newbie

Quote ANDREEA23M Replybullet Posted: 28/Noiembrie/2012 at 03:30
nu ne impungem :) sunt doar mici intepaturi! Stii cum e, adevarul doare    
Marti 13/12/2011 soferita cu acte :)
IP IP Logged
<< Prev Page  of 3 Next >>