Incepator.ro
  Active TopicsActive Topics  Display List of Forum MembersMemberlist  CalendarCalendar  Search The ForumSearch  HelpHelp
  RegisterRegister  LoginLogin
Off-topic
 Incepator - Forum : Am carnet... : Off-topic
Message Icon Topic: Nu mai suport..... Post Reply Post New Topic
Author Message
stressfull
Newbie
Newbie

Online Status: Offline
Quote stressfull Replybullet Topic: Nu mai suport.....
    Posted: 24/Noiembrie/2012 at 14:00
Salut,

Am o mica problema cu pasageri... de curand am luat permisul de conducere si mi-am luat si masina. Am luat din prima cu felicitari, la sala am facut 26 eu zic ca merg acceptabil poate chiar "bine" problema e ca taticutul meu de pe scaunul din dreapta ma streseaza maxxxim NU MAI SUPORT imi vine sa sparg tot... el ma dirijeaza.. ia-o la stanga, la dreapta etc...

Spre ex acuma seara m-a pus sa ma bag pe interzis... si i-am zis ca nu pot si am mers la dreapta...a inceput sa faca fetze sa se supere ca de ce am luat-o pe acolo (e si el "scolar" e la al 2-lea dosar... are 57 ani...)
Mereu imi face faze de genu.. se gandeste la ceva si crede ca eu ii pot citi ganduriile...uita sa mai si zica uneori si dupa face fete ca iaaaaaaaaaaa-o p'acolo ma...offff...

Jur nu mai rezist de cand avem masina numa cearta scandal, ura dusmanie din partea lui... (adevaru e ca a venit mama din germania si nu se prea inghit...sunt divortati si stau in aceiasi casa momentan)

Ce sa fac... vreau sa vand masina...sau sa plec unde vad cu ochii si sa imi bag picioarele in ea de tabla...
IP IP Logged
UNHleaSHD
Newbie
Newbie

Quote UNHleaSHD Replybullet Posted: 25/Noiembrie/2012 at 02:27
Vrei sa imparti masina cu mine?
06/04/12 - Cu o saptamana inainte de Vineri 13.
IP IP Logged
Gabi17
Groupie
Groupie

Quote Gabi17 Replybullet Posted: 25/Noiembrie/2012 at 11:12
1. Nu il mai lua cu tine (daca poti...)
2. Tu esti la volan deci pasagerul din dreapta sa faca bine sa taca altfel e dat jos (inteleg ca nu are permis deci....mai usor cu acele comentarii)
3. E periculos sa lasi pasagerul sa te dirijeze. El nu vede ce vezi tu, iti distrage atentia si poate rezulta un accident de toata frumusetea.
4.Ignora comentariile (daca poti...)
5. Nu e cazul sa vinzi masina dar poti sa o tragi o vreme pe dreapta pana se potolesc lucrurile.
In alta ordine de idei, incearca sa ai o discutie calma cu el in care sa ii explici ca cel de la volan e soferul.
,,Dintre toate zilele, pierduta e aceea in care nu ai ras."
IP IP Logged
Marius
Admin Group
Admin Group

Quote Marius Replybullet Posted: 25/Noiembrie/2012 at 13:11
Poarta o discutie cu el... In caz contrar vei izbucni cand vei fi pregatita mai putin, poate chiar in trafic...
Nu fugi mai tare decat ingerul tau pazitor poate zbura!
IP IP Logged
Post Reply Post New Topic
Printable version Printable version

Forum Jump
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot create polls in this forum
You cannot vote in polls in this forum

Incepator.ro