Incepator.ro
  Active TopicsActive Topics  Display List of Forum MembersMemberlist  CalendarCalendar  Search The ForumSearch  HelpHelp
  RegisterRegister  LoginLogin
Prezinta-te
 Incepator - Forum : Administrative : Prezinta-te
Message Icon Topic: Servus din Brasov! Post Reply Post New Topic
Author Message
Etelka
Newbie
Newbie

Online Status: Offline
Quote Etelka Replybullet Topic: Servus din Brasov!
    Posted: 30/Septembrie/2013 at 14:32

Observ ca nu s-a mai prezentat nimeni de foarte multa vreme, dar totusi incerc sa respect regula si am intrat sa ma prezint (poate va si citi cineva).
Ma numesc Adela, am 30 de ani si sunt din Brasov. Sunt invatatoare.
Povestea mea intr-ale soferiei a inceput acum 10 ani, cand am facut scoala de soferi. Am luat sala din prima, dar inainte sa se urce politistul in dreapta mea, instructorul mi-a dat o palma pentru ca am intrebat ce reprezinta termometrul de pe bord (nu mai stiam). Va imaginati ce a insemnat asta pentru mine. Nu doar ca am picat traseul in ziua aceea, dar vreme de 10 ani mi-a fost efectiv groaza de tot ce insemna volan, masina, trafic, soferie. Anul acesta mi-am luat inima-n dinti si am incercat iar. Am incaput pe mana unui om extraordinar, care m-a ajutat din toate punctele de vedere sa devin o soferita buna, curajoasa, increzatoare in fortele proprii.
Acum ma uit in urma si nu pot decat sa spun: cautati-va instructori buni, schimbati-i pana il gasiti pe acela in prezenta caruia sa va simtiti bine si sa vedeti progrese. Nu lasati pe nimeni sa va umileasca, nu permiteti sa vi se taie aripile inainte sa va creasca. Fiti hotarati si luptati: sunt banii vostri, e viata voastra. Nu se stie care din voi va ajunge sa faca chiar si o meserie din asta.
Bafta!
IP IP Logged
Marius
Admin Group
Admin Group

Quote Marius Replybullet Posted: 30/Septembrie/2013 at 16:16
Adela, salutari  de la mal de mare! Bine ai venit printre noi si numai asfalt uscat!
Nu fugi mai tare decat ingerul tau pazitor poate zbura!
IP IP Logged
Etelka
Newbie
Newbie

Quote Etelka Replybullet Posted: 01/Octombrie/2013 at 13:54
Multumesc din suflet, Marius
Eu iubesc marea si orasul Constanta din inima. M-a fascinat Dobrogea dintotdeauna. Asa ca salutul tau m-a bucurat mult.
Asfaltul nu prea e uscat pe la noi. Azi a nins mult si efectiv am inotat in pantofi. Toata lumea era suparata pe strada, fiindca oamenii erau imbracati de 1 octombrie, nu de 1 decembrie. Am vrea sa mai astepte iarna inainte sa vina
IP IP Logged
Marius
Admin Group
Admin Group

Quote Marius Replybullet Posted: 01/Octombrie/2013 at 14:07
Nu ai vrea sa vezi marea in momentele astea... E suparata rau si are un suierat infiorator...
Redevine frumoasa iarna, daca ingheata! Smile
IP IP Logged
Etelka
Newbie
Newbie

Quote Etelka Replybullet Posted: 01/Octombrie/2013 at 14:14
Ba da, as vrea s-o vad oricand. Mi se pare fascinanta mereu. Din pacate, nu am mai vazut-o de 10 ani. Nu a fost posibil cu salariile noastre , au existat mereu alte prioritati.
Dar ma intreb ...... de ce este atat de putina lume pe acest forum in ultima vreme? Din cate am vazut, odata erau mai multi. Acum se discuta din an in Paste. Este pacat, sunt subiecte de actualitate, utile pentru toata lumea. Eu aici am gasit muuuulte lucruri care m-au ajutat
IP IP Logged
Marius
Admin Group
Admin Group

Quote Marius Replybullet Posted: 01/Octombrie/2013 at 14:57
Activitatea forumului este data de fiecare din participanti. Perioada de toamna aduce cu ea o activitate mai scazuta, fiindca scoala, facultatea sau serviciul redevine pe primul loc. Linistea temporara denota faptul ca vacanta s-a terminat...:P
IP IP Logged
Etelka
Newbie
Newbie

Quote Etelka Replybullet Posted: 02/Octombrie/2013 at 09:38
Am inteles ! Deci, linistea asta este doar temporara ! Este "linistea dinaintea furtunii" ? Atunci, asteptam "furtuna"!
Una peste alta, in realitate, astept cu nerabdare sa se indrepte vremea. Mi-e dor sa conduc, mi-e tare dor .....
IP IP Logged
Marius
Admin Group
Admin Group

Quote Marius Replybullet Posted: 02/Octombrie/2013 at 11:57
Cu noul cod rutier, vine si furtuna...Smile
IP IP Logged
Etelka
Newbie
Newbie

Quote Etelka Replybullet Posted: 02/Octombrie/2013 at 13:08
Da, este trist ...... si nedrept pe alocuri
IP IP Logged
AdeBV
Newbie
Newbie

Quote AdeBV Replybullet Posted: 05/Februarie/2014 at 11:21
A trecut aproape o jumatate de an de cand m-am logat pt prima data pe acest forum si imi pare rau ca nu vad mai multa lume
Intre timp, Etelka din Brasov a devenit AdeBV. Nu ca ar interesa pe multa lume acest amanunt, dar ma simt eu mai bine sa spun.
IP IP Logged
Post Reply Post New Topic
Printable version Printable version

Forum Jump
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot create polls in this forum
You cannot vote in polls in this forum

Incepator.ro