Incepator.ro
  Active TopicsActive Topics  Display List of Forum MembersMemberlist  CalendarCalendar  Search The ForumSearch  HelpHelp
  RegisterRegister  LoginLogin
Practica
 Incepator - Forum : General : Practica
Message Icon Topic: nu m-am obisnuit cu vitezele Post Reply Post New Topic
<< Prev Page  of 5 Next >>
Author Message
ANDREEA23M
Newbie
Newbie

Online Status: Offline
Quote ANDREEA23M Replybullet Posted: 28/Septembrie/2014 at 04:36
Originally posted by ranonim57

azi a fost a 2 sedinta ,pff deja mi s-a luat de condus ,parca sunt cel mai praf la condus :(
NU TE DESCURAJA! ESTE ABIA A 2 SEDINTA SI CRED CA INSTRUCTORUL TAU NU TE AJUTA FOARTE MULT IN SENSUL CA TE LASA PE TINE SA TE DESCURCI CU AMBREIAJUL, PLECARILE DE PE LOC ETC. MIE MI-A TINUT AMBREIAJUL CEL PUTIN 4, 5 SEDINTE SI TARE MA MINUNAM CA PLEC FARA SA OPRESC MOTORUL SI ASTA INCA DE LA PRIMA SEDINTA    INSA CAND M-A LASAT SINGURA ITI DAI SEAMA CE A URMAT. INCEARCA DE ASEMENEA SA-L ROGI SA FACETI SEDINTELE CURSIV DACA SE POATE IN ZILE CONSECUTIVE. EU LE-AM FACUT PE SARITE SI CHIAR CU DIFERENTE DE 2 SAPT INTRE ELE. CAND URCAM LA VOLAN ERAM DEZASTRU DIN CAUZA PAUZEI. O SA VEZI DUPA SEDINTA 5, 6 CA VA FI BINE SI TE VEI DESCURCA. CURAJ! TOTI SUNTEM ASA LA INCEPUT!
Marti 13/12/2011 soferita cu acte :)
IP IP Logged
ANDREEA23M
Newbie
Newbie

Quote ANDREEA23M Replybullet Posted: 28/Septembrie/2014 at 04:41
SI NU UITA CA AI CONDUS,REPET: AI CONDUS LOGANUL TATALUI TAU! FARA INSTRUCTOR! CHIAR DACA NU ERAI SINGUR NIMENI NU-TI APASA AMBREIAJUL CAND ERA CAZUL SAU ITI SCIMBA VITEZELE. POATE TE INDRUMA CINEVA DAR SA STII CA E MARE LUCRU SA CONDUCI TU. LA SCOALA DE MULTE ORI INTERVINE INSTR. DAR TU AI FOST PE CONT PROPRIU LA VOLAN. GANDESTE-TE LA ASTA ASTEPT PAREREA TA OPTIMISTA DE LA URMATOARE SEDINTA!
Marti 13/12/2011 soferita cu acte :)
IP IP Logged
AdeBV
Newbie
Newbie

Quote AdeBV Replybullet Posted: 28/Septembrie/2014 at 08:17
Subscriu la ceea ce spune Andreea: nu am vrut sa trag concluzii pripite, dar si mie mi se pare ca instructorul este un pic absent in unele situatii. De aceea repet: INTREABA-L, CERE-I AJUTORUL in permanenta, nu te lasa! Daca vezi ca nu si nu, schimba-l. Nu astepta sa treaca jumatate din totalul de sedinte, invinuindu-te pe tine, ca nu intelegi.
Asteptam sa auzim de bine!
IP IP Logged
ranonim57
Newbie
Newbie

Quote ranonim57 Replybullet Posted: 09/Octombrie/2014 at 13:35
a 3a sedinta a fost si mai naspa ,fiind si obosit, racit si nervos ,cateodata nu mai reactionam la comenzi era asa ciudat ,cu vitezele m-am cam obisnuit sa zic asa ,dar tot imi mai zicea si imi mai punea mana..
IP IP Logged
AdeBV
Newbie
Newbie

Quote AdeBV Replybullet Posted: 12/Octombrie/2014 at 13:55

Pai e normal sa puna mana. El de-aia e acolo, ca sa te ajute.
Incearca ca, pe viitor, atunci cand ai probleme de sanatate, esti obosit sau ai alte suparari, sa amani sedinta. Nu te ajuta cu nimic sa mergi la conducere in halul acela, si nici pt instructor nu e de ajutor o stare proasta a elevului. Daca nu te simti in stare, spune-i si amana sedinta. El ar trebui sa inteleaga daca e OM.
    Si nu te supara ca-ti tot spune sau pune mana. Doar intreaba-l daca nu intelegi ceva, si urmareste ca, pe parcurs, sa devii tot mai independent.
IP IP Logged
ranonim57
Newbie
Newbie

Quote ranonim57 Replybullet Posted: 19/Octombrie/2014 at 11:12
a 4si a 5 sedinta a fost mai ok ,vitezele le-am invatat ,nu mai am probleme cu ele ,mai am probleme cu asigurarea ,nu tin banda cand ies din sesnul giratoriu ,parcari (deabea am facut 2 cu fata si alea praf :)) ),etc :)
momentan sunt multumit ca nu mai am probleme cu schimbatorul :)))
IP IP Logged
AdeBV
Newbie
Newbie

Quote AdeBV Replybullet Posted: 19/Octombrie/2014 at 14:16

Tot inainte !
IP IP Logged
ranonim57
Newbie
Newbie

Quote ranonim57 Replybullet Posted: 21/Octombrie/2014 at 05:22
o intrebare ,eu pe 16 noiembrie fac 18 ani ,daca primesc buletinul pana pe 16 pot merge la sala pe 17 de exemplu ? ,trebuie sa ma inscriu la sala sau merg cand vreau eu ? ,si stie cineva daca mai platesc ceva la sala?
IP IP Logged
AdeBV
Newbie
Newbie

Quote AdeBV Replybullet Posted: 22/Octombrie/2014 at 15:47

1 - Nu sunt sigura 100% (un instructor stie cu siguranta mai bine), dar daca pe 17 nov ai 18 ani si poti sa dovedesti cu buletinul, nu vad de ce nu ai putea participa la examen.
2 - La sala se fac pozele pentru viitorul permis. Din pacate, fiind mai demult, nu mai stiu exact ce am facut in ziua aia si cati bani am dat. Stiu ca am stat pe la niste cozi, am rezolvat hartii, am facut si pozele...... A durat ceva. Ideea e sa ai ceva banuti la tine si sa fii pregatit sa astepti pe la cozi. Dar, daca ai posibilitatea, mergi acolo unde se da examenul si intreaba direct. Intreaba exact ordinea in care trebuie sa actionezi in ziua de examen la sala, ca sa nu pierzi vremea. Eu, de exemplu, am stat la coada ca sa intru la examen, si cand mi-a venit randul, mi-au zis ca inainte trebuia sa-mi fac pozele. No, si m-am dus la coada unde se faceau pozele si am mai stat o tura si acolo, pt ca n-am stiut dinainte ce am de facut. Intereseaza-te ce ai de facut pas cu pas, asa incat sa nu stai degeaba pe la cozi gresite.
3 - Eu cand am mers la sala, nu m-am inscris dinainte. Doar la traseu am mers cu programare.

Edited by AdeBV - 22/Octombrie/2014 at 15:53
IP IP Logged
ranonim57
Newbie
Newbie

Quote ranonim57 Replybullet Posted: 23/Octombrie/2014 at 05:45
cam cati bani imi ia la sala ?
IP IP Logged
<< Prev Page  of 5 Next >>
Post Reply Post New Topic
Printable version Printable version