Incepator.ro
  Active TopicsActive Topics  Display List of Forum MembersMemberlist  CalendarCalendar  Search The ForumSearch  HelpHelp
  RegisterRegister  LoginLogin
Intreaba 'incepatorii'
 Incepator - Forum : General : Intreaba 'incepatorii'
Message Icon Topic: Probleme la actionarea pedalelor Post Reply Post New Topic
Author Message
Ability
Newbie
Newbie

Online Status: Offline
Quote Ability Replybullet Topic: Probleme la actionarea pedalelor
    Posted: 06/Octombrie/2015 at 14:01
Salutare.Am gasit aces froum dupa cateva cautari pe net de niste infromati legate de scoala de soferi.
Am si eu o problema , am 2 zile de cand am inceput orele practice am facut 2 ore consecutiv una dupa alta si inca nu am prins in exactitate chestia cu amrbeiaju si aceleratia. Adica teoretic stiu cum actioneaza ambreiaju dar practic ma descurc greu. E prima data cand iau contactu cu un atuovehicul , si am si ceva emotii . Practic la plecarea de pe loc chestia cu ambreiaju nu prea imi iasa il ridic prea repede. Imi puteti recomanda un exercitiu care il pot face cu picioru sau...
Sii la fel e si la aceleratie dar aici ma descurc putin mai bine o apas dar nu pot chiar mentine pe o distanta foarte mare aceleratia constanta practic incepe sa ma doara putin picioru si sa tremure din cauza emotiilor.
In mare tot ce vreau eu este daca puteti sa imi dati cateva sfaturi / idei de exerciti care le-as putea face si acasa pentru a imi invata practic picioarele cu pozitia pedalelor.
Si daca se poate sa imi spuneti daca e normal si voi dupa cate ore ati inceput sa stapaniti plecarea de pe loc si schimbarea vitezelor.
Va multumesc!
IP IP Logged
Post Reply Post New Topic
Printable version Printable version

Forum Jump
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot create polls in this forum
You cannot vote in polls in this forum

Incepator.ro