Incepator.ro
  Active TopicsActive Topics  Display List of Forum MembersMemberlist  CalendarCalendar  Search The ForumSearch  HelpHelp
  RegisterRegister  LoginLogin
... dar am nevoie de ajutor!
 Incepator - Forum : Am carnet... : ... dar am nevoie de ajutor!
Message Icon Topic: accident vinovat? Post Reply Post New Topic
Author Message
saptestele
Newbie
Newbie

Online Status: Offline
Quote saptestele Replybullet Topic: accident vinovat?
    Posted: 01/Iulie/2016 at 04:45
Ma deplasam catre o vulcanizare aveam in fata moto-coasa cu remorca am depasito dupa ea mai erau vreo 40 m pana la o intersectie am semnalizat ca fac stanga [intersectia era nedirijata si avea linie discontinua m-am asigurat in spate/fata [in spatele motocoasei era o politie] si am inceput sa fac stanga cand am ajuns cu fundul pe mijlocul strazii politia mi-a pupat fundul cu 50/60km/h cu partea dreapta lor in partea stanga a spoilerului meu , politia s-a facut praf in toata partea dreapta eu doar bara si spoilerul din stanga.. , nu m-am mai putut da jos din masina pe partea stanga ca mi-a impins putin stalpul din spate cand am coborat era politistul din dreapta zgariat la cap i curgea sange si tipau ca nu m-am asigurat.. in 2 min au venit vreo 7 masini de politie.
la sectie mi s-a retinut permisul fara amenda.. si cu dosar penal care debea a plecat in comisie ...
IP IP Logged
exercitii
Instructor
Instructor

Online Status: Offline
Quote exercitii Replybullet Posted: 04/Iulie/2016 at 01:34
Analiza situației o face Poliția, potrivit datelor de la fața locului. Nu avem datele pe care ei le-au constatat, chiar dacă dv. aveți o covingere clară. Deobicei, cine circulă venind din spate trebuie să aibă în vedere poziția și mersul pe drum a celui din față.

Edited by exercitii - 04/Iulie/2016 at 17:03
Ing. Ilie Ciolac
exercitii.ciolac.com: Informatii despre cărțile "Exercițiile conducerii autoturismului" și "Ex. conducerii și mecanica autoturismului "
IP IP Logged
Post Reply Post New Topic
Printable version Printable version

Forum Jump
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot create polls in this forum
You cannot vote in polls in this forum

Incepator.ro