Incepator.ro
  Active TopicsActive Topics  Display List of Forum MembersMemberlist  CalendarCalendar  Search The ForumSearch  HelpHelp
  RegisterRegister  LoginLogin
Off-topic
 Incepator - Forum : Am carnet... : Off-topic
Message Icon Topic: Detectoare radar Post Reply Post New Topic
<< Prev Page  of 5
Author Message
George1000
Newbie
Newbie

Online Status: Offline
Quote George1000 Replybullet Posted: 08/Noiembrie/2008 at 06:12
Da. Am constat si eu ca s-au smecherit politistii Megeam cu colega de birou a mai in Focsani. La iesirea dintr-o loclitate din VN ne-a prins radaru cu acest Instant-ON. Dupa o mica cearta cu nenea Garcea a scapat pana la urma doar cu avertisment. Smile
IP IP Logged
aburilus
Senior Member
Senior Member

Quote aburilus Replybullet Posted: 14/Noiembrie/2008 at 16:20
Originally posted by Green

eu am de la beltronics 955.... este foarte bun, insa o data eram prin otopeni si mergeam cu ceva viteza, iar in momentul cand am trecut de o benzinarie a inceput sa piuie si avea nivel maxim de detectare. niciodata nu am mai patit asa, probabil ca radarul era indreptat in alta parte si cand m-a vazut ca veneam cu viteza l-a indreptat spre mine...inca nu am primit nimic acasa, ramane de vazut.

iar radarele "ingropate" in pamant de pe DN1 sunt in dreptul pasarelelor, primul dintre ele incepe din Balotesti. daca va uitat pe marginile pasarelelor sunt camerele de filmat.

Era de la benzinarie, trust me
Btw, aia iti dau amenda pe loc nu ti-o trimit in plic. Sau mai bine zis, daca te-a detectat, te opreste pt ca, printre altele.....e rost de spaga

In Otopeni mai stau pe breteaua pe care intri in DN de sub pod deci la intrare in Otopeni inainte de McDonalds dar foarte foarte rar. In rest nu piuie decat de la benzinarii si mai nou in dreptul lui Ferrari (s-au strans acolo foalte multe firme cu sensori de usi).

Alea ingropate sunt cu bucla inductiva si nu emit unde radar asa ca nu sunt detectate de detectorul de radar. Pt alea te ajuta un GPS cu o baza de date actualizata (care exista )

In rest.....noutati din dec 2007?
Pai s-au instalat fooooooarte foooooarte multe radare fixe si sunt intr-o continua dezoltare a zonelor in care se instaleaza. Deci vb de radare  care trimit amenzi acasa nu de camere (cum sunt in Bucuresti cu zecile).
In plus, s-a instalat primul radar cu laser la Sacel. (adica undeva langa Sibiu)
Cam asta e, in mare Smile

@George
Sa zici sarumana (sau, ma rog, soferul)
De obicei daca te iei cu ei la cearta nu prea te scoti bine
Ma rog, cand te opreste cu radarul si stii ca te-a veiozat sau de ex o face pe ploaie, ceata (atunci cand nu au voie sa te ia pt ca cinemometrele de la noi - Phyton, Speedophot - nu sunt omologate pe ploaie, ceata).....poti sa te iei in pic in gura cu el si sa i-o bagi ca faci contestatie si.....daca te-a oprit in conditiile de mai sus...stie si el ca n-o sa aibe catig de cauza.....si iti spun eu ca nu are niciun interes sa piarda procese si lasa de la el si te lasa sa pleci
Cam asa sta treaba

Edited by aburilus - 14/Noiembrie/2008 at 16:33
IP IP Logged
aburilus
Senior Member
Senior Member

Quote aburilus Replybullet Posted: 10/Februarie/2010 at 10:27
Btw...cred ca trebuie sa aruncam detectoarele la gunoi Angry
http://www.politisti.ro/topic/3-politia-rutiera-va-fi-dotata-cu-aparate-radar-de-ultima-generatie/page__p__94&#entry94?s=fb26d0fff6a32edd5ef98464aaea54d2
6 octombrie 2010 - o zi magica
21 iulie 2009 - one big f*u*c*k*i*n*g day :)
IP IP Logged
<< Prev Page  of 5
Post Reply Post New Topic
Printable version Printable version

Forum Jump
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot create polls in this forum
You cannot vote in polls in this forum

Incepator.ro